NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
tria0

Registrace: 20.11.2015

Bydliště: Pardubice

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1LOUTKOVÉ DIVADÉLKO MARIONETINO


MOJE HODNOCENÍ: 100%

Na divadlo jsme se moc těšili a rozhodně nás nezklamalo. Je dobře promyšlené, scéna a kulisy vkusně zpracované. Loutky jsou opravdu bytelné - obstály i ožužlávání 18 měsíčního syna :). Čtyřletý syn je schopen si divadlo sám sestavit a pak si i dlouho vyhraje. Když pohádky hrají rodiče, kluci sedí ani nedutají. Loutky lze využít i při jiných hrách - kluci přiřazovali ke knížkám, počítali, třídili,..zakomponovali i do vláčkodráhy a Dupla. Za nás palec nahoru. Připojuji video, ve kterém uvidíte synkovu hru s divadlem a pohádku "Boudo, budko": https://www.youtube.com/watch?v=HocILI-sPBk&feature=youtu.be

Pokud byste si divadlo kupovali, které ukazatele jsou pro Vás důležitější (vyberte prosím pouze dvě možnosti): 1) je pro mě důležité, že divadlo bylo vyrobeno v ČR a že získalo ocenění odborníků Správná hračka, 2) je pro mě důležité, že výrobek kladně hodnotili jiní uživatelé, 3) sleduji obojí
Je pro mě důležité, že divadlo bylo vyrobeno v ČR a že získalo ocenění odborníků Správná hračka

Co se týče balení, přišlo Vám balení Loutkového divadélka Kašpárek dostatečné anebo byste uvítali ještě vnější ochranný obal – další krabici?
Balení mi příjde dostatečné.

Podařilo se dětem divadlo složit anebo byla nutná asistence dospělého? Přidejte prosím věk dětí.
Syn čerstvě 4roky divadlo složil dle návodu bez potíží. Scény si měnil sám. Problém měl s upevněním vodící tyče k loutce.

Kam jste divadlo umístili? Proč?
Divadlo jsem nejprve postavili na nízký dětský Ikea stolek v pokojíčku. Následně jsem ho zkusili postavit na stoličku. Synovi se při výšce 98cm na stolečku špatně hrála zezadu divadla pohádka - neviděl dobře na scénu.

Jaká byla první reakce na divadlo ve složeném a následně rozloženém stavu?
Reakce byla úžasná. Vojtěch byl nadšený, hned divadlo sestavil a začal prozkoumávat scény a loutky. Divadlo jsem ještě nerozložili, jelikož si sním hrajeme každý den.

Po jaké postavě děti sáhly jako první? A která postava byla následně nejvíce využívána? Uveďte prosím věk.
První loutka, kterou vzal Vojtěch (čerstvě 4 roky) do ruky byla drak. Následně pečlivě prozkoumal všechny postavy - všímal si různých detailů - např. proč nemá vlk vidět ocas, jak se mu vejde pod kalhoty :). Nejoblíbenější jsou všechna zvířátka. Do hry s loutkami se zapojil i Matouš (19měsíců), ten je nadšený ze zvířátek.

Připevnění tyček – přilepili jste tyčky k loutkám napevno anebo jste využili lepící gumu? Uveďte prosím důvod.
Loutky jsme přilepili gumou. To se synovi nedařilo - musela jsem asistovat. Gumu jsme zvolili kvůli nedostatku vodících tyčí - budeme určitě dokupovat a lepit napevno. Gumou si loutky lepil i ke scéně, kulise - Koblížek na okně,...

Co se týče postav, jaké další využití – kromě hraní divadla – byste našli? (Postava jako hračka, panenka, člen rodiny, kamarád, obyvatel pokojíčku, partner na komunikaci apod.)
Postavy jsou opravdu krásně zpracované. Kluci je zapojili do hry i mimo divadlo - přikládali postavy ke knížkám, se zvířaty stavěli statek, vozili je v autech, zakomponovali i do vláčkodráhy a Dupla. Zkoušeli jsem sestavit řady dle velikosti, množiny více/ méně, počty, hledání zadaného detailu.. Pro loutky je opravdu mnoho možností využití.

Napadl by Vás jakýkoliv námět na zlepšení? Uveďte prosím jakékoliv připomínky, které Vás při hraní napadaly.
Zvolila bych jiný typ upevnění. Možná magnet?

Jaké pohádky jsou pro Vás důležité? Vyjmenujte prosím alespoň šest pohádek, bez ohledu na to, jestli je Loutkové divadlo Marionetino nabízí či nikoliv.
Pernníková chaloupka, Červená karkůlka, Budulínek, Koblížek, Popelka, Šípková Růženka, Sněhurka, O kůzlátkách, Zlatováska

Jaké další divadelní náměty byste upřednostnili? Napište počet bodů k jednotlivým tématům, bodujte prosím od 1 do 10 (10 bodů je nejvíce požadované téma, můžete použít vícekrát): 1)Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku), 2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích), 3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti), 4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování), 5) Pohádky o autíčkách, 6) Pohádky o letadýlkách, 7) Pohádky o krtečkovi, 8) jiné pohádky známé z televize, 9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás)
1) Pohádky o dinosaurech 2 2) O pirátech 10 3) O mimozenšťanech 1 4) O Vláčcích 9 5) O autíčkách 8 6) O letadýlkách 7 7) O Krtečkovi 9 8) Pohádky z TV 6 9) Příběhy z reálného světa 10

Využili byste k takovýmto příběhům i texty? Pokud ano, stačil by Vám pouze vyprávěný příběh či byste upřednostnili příběh zpracovaný přímo do formy divadelního scénáře (mluvené osoby, režijní poznámky apod.).
Text bych nevyužila. Raději si vymýšlíme své příběhy.

Myslíte, že by byly zajímavé i příběhy, které mohou zpracovávat i nějaké problémy v dětském kolektivu? (šikana apod.)
Určitě, přidala bych i postavy s různými emocemi.

Myslíte, že by se dalo loutkové divadlo využít i jako pomůcka k výuce? Pokud ano, prosím rozveďte.
Jako učitelka MŠ si umím představit divadlo ve výuce. Tréning různých situací, postup jejich řešení. U menších dětí seznámení s klasickou pohádkou - které dnešní děti už moc neznají. S loutkami lze trénovat spoustu oblastí - matematické představy, řečový rozvoj,.. Využití je opravdu mnoho.

Myslíte, že by bylo zajímavé touto formou zpracovat např. i příběhy typu Staré řecké báje a pověsti či Biblické příběhy?
Ano jeto velice zajímavé téma a pro děti by přes divadlo snáze pochopitelné. Super nápad.

14.09.2018 22:08
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2022 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion