NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
thoris0

Registrace: 11.06.2015

Bydliště: Praha 4

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 3NOVÉ ŠKOLNÍ BATOHY BOLL


MOJE HODNOCENÍ: 100%

Batoh chodil do školy, na skauta a na rodinné výlety, byl na horách i na vodě, ležel na všech možných i nemožných površích, sedělo se na něm, byl z něj polštářek i bitevní zbraň. Visel na stromě, zmoknul, zasněžil, ležel v louži (to mu nedělalo dobře). Vysoké hubené školačce bezvadně sedí na zádech v tričku i v zimní bundě, vejde se do něj všechno a přitom se v něm dá udržet relativní pořádek, boční kapsy jsou dost vysoké i široké na všechny typy lahviček a lahví - a batoh vypadá při tom všem úhledně (znáte to - některé batohy vypadají blbě nacpané k prasknutí, jiným zase nesluší být prázdné, neb pak visí jako pytel, tenhle vypadá dobře pořád). Přála bych si, aby vnitřní kapsa na sešity nevytvářela "tajnou skrýš" mezi dnem a sebou (vejde se tam banán a nedělá mu to dobře).

Vaše dítě chodí od začátku roku do školy s naším školním batohem. Rádi bychom znali Váš názor, jak jste s ním spokojeni Vy jako rodiče a jak je s ním spokojen Váš školák/školačka. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a velice si ceníme této úzké spolupráce. Předem děkujeme!
Batoh je u nás velmi populární, jezdí s námi všude.

Otázky na rodiče:

Školní batoh BOLL disponuje zádovým systémem, který umožňuje přesné nastavení batohu podle anatomie Vašeho dítěte, tj. nastavitelnost délky zad, délky ramenních popruhů, v kombinaci s bederním popruhem. Využili jste to? Upravovali jste nastavení zad batohu?
Ano, máme vysokou hubenou třeťačku, nastavovali jsme délku zad a popruhy upravovali hlavně s ohledem na vrstvy oblečení

Využíváte bederní popruh batohu, který při správném používání dokáže rozložit až 70% váhy batohu na bedra a odlehčit tak páteři?
dcera ho využívá; ještě častěji používá hrudní popruh

Jak jste spokojeni s velikostí batohu a vnitřním členěním (počet a umístění kapes, vnitřní pořadač na sešity)?
Vnitřní pořadač na sešity jsme moc nevyužili (dcera přenáší jen minimum materiálů z/do školy, vejdou se do širokých desek, ty tam zpravidla nervala). Navíc jak ten compartment není až na dno (jeho přední stěna není přišitá ke dnu), tak jednoho neblahého dne se pod něj dostal banán, a to bylo zlo :/

V jakém stavu opotřebení je batoh po téměř ročním každodenním používání? (zodpověditelné až po roce…)
Od září do dubna v denním zápřahu a s výjimkou skvrny od lihové fixky vypadá pořád dobře, vše drží a funguje; je trochu odřený potisk u spodního kraje batohu. Dostat z vnitřku vylitý jogurt a blemclý banán byla trochu výzva.

Plánujete, že i další rok bude Váš školák/školačka batoh využívat? Využijete „rostoucí“ funkci?
Ano, buď ho bude používat starší dcera dál nebo ho zdědí mladší. Odjezdí s námi celé léto, protože je to prostě nejoblíbenější zavazadlo.

Jste s batohem spokojeni a doporučili byste ho svým známým?
Určitě ano.

Otázky na školáky:
(dcera se durdí, že tu není myšleno na holky, že ona není žádný školák)

Jak se Ti batoh nosí? Zapínáš si při nošení oba popruhy, tj. hrudní popruh na ramenou a bederní popruh pod pasem?
Spíš jen hrudní, ten bederní jenom na den venku nebo na skautu

Vkládají se Ti do batohu všechny Tvé školní potřeby snadno a máš v nich přehled? Přál by sis ještě nějakou další kapsu, kapsičku nebo další vybavení batohu?
chtěla bych ještě jednu malou kapsičku z venku. nepotřebuju to na sešity, dávám je tam v deskách

Co se Ti na Tvém batohu nejvíc líbí? Co Ti na něm nejvíc vyhovuje?
je hezkej a je dobře vidět

Co bys na svém batohu změnil, kdybys byl výrobcem školních batohů?
aby měl pláštěnku a píšťalku a plyšáčka

Do které třídy školák chodí? Do školy a ze školy chodíte pěšky, autobusem nebo autem?
3.r. většinou pěšky a busem, jen výjimečně (max 1x za měsíc) autem, párkrát též na kole

Bydlíte ve velkém městě nad 40 000 obyvatel, v malém městě od 10 000 do 40 000 obyvatel nebo na venkově a v malém městě do 10 000 obyvatel?
velké město

30.04.2022 22:11

LOUTKOVÉ DIVADÉLKO MARIONETINO


MOJE HODNOCENÍ: 100%

Z divadla jsem naprosto nadšená já i každý, kdo ho u nás viděl a měl možnost si osahat. Je přiměřeně velké, dobře skladné, dostatečně odolné, pečlivě zpracované (žádné "ožďubky" nebo odchlipování). Oceňuji, jak snadno se divadlo staví a jak dobře drží postavené. Obrázky jsou pro děti zajímavé, lákavé a srozumitelné, díky sundavatelným tyčkám je možné snadno přidat vlastní loutky. Přiložený scénář a pracovní listy nabízejí spoustu nápadů. Za nás naprosté nadšení a budeme dokupovat další sady postaviček. Připojujeme video od dvou sestřiček: https://youtu.be/OV3zNm-YKdI

Pokud byste si divadlo kupovali, které ukazatele jsou pro Vás důležitější (vyberte prosím pouze dvě možnosti): 1) je pro mě důležité, že divadlo bylo vyrobeno v ČR a že získalo ocenění odborníků Správná hračka, 2) je pro mě důležité, že výrobek kladně hodnotili jiní uživatelé, 3) sleduji obojí
3

Co se týče balení, přišlo Vám balení Loutkového divadélka Kašpárek dostatečné anebo byste uvítali ještě vnější ochranný obal – další krabici?
zabalení bylo naprosto dostatečné. jestli něco jako vnější obal, tak by byla prima třeba velká plátěná taška, ve které by se složené divadélko dobře přenášelo (mám v plánu ji ušít).

Podařilo se dětem divadlo složit anebo byla nutná asistence dospělého? Přidejte prosím věk dětí.
děti 3,5 a 5,5 bez problémů divadlo složily

Kam jste divadlo umístili? Proč?
divadlo bylo postupně všude: na pohovce, na zemi, na židli, na stole. Nejvíc času ale na volně stojícím konferenčním stolku: sedící dětský divák na něj dobře vidí, stojící dětský herec tam dobře dosáhn

Jaká byla první reakce na divadlo ve složeném a následně rozloženém stavu?
jéééééééééééé! jůůůůůůůůůůůůůů!áááááááá! (já i děti jsme byli zcela nadšení. já jsem nějak čekala menší divadélko, tak jsem byla u vytržení, kolik prostoru tam je a že do něj půjdou snadno použít i kulisy, které už máme, holky si prohlížely všechny loutky a hned začaly ze "soupisky" loutek na zadní desce divadla plánovat, co ještě potřebujeme (jako první jim chyběla maminka u Karkulky)

Po jaké postavě děti sáhly jako první? A která postava byla následně nejvíce využívána? Uveďte prosím věk.
holky 3,5 a 5,5: vybalovali jsme postupně, takže jako první nevím... nejpopulárnější je princezna (hele, jak má točavé šaty!) a kůzlátka. jo a karkulčina babička (mami? to je paní Láryfáry!) V klubíku pak holčička (2,5) jako první sáhla po žabce a už se od ní neoddělila, bratránek (4r) nedal z ruky draka.

Připevnění tyček – přilepili jste tyčky k loutkám napevno anebo jste využili lepící gumu? Uveďte prosím důvod.
využili jsme lepicí gumu, abychom mohli proměňovat, mladší si navíc s loutkami hráli bez tyček, taky jsme zkoušeli u některých postav dávat tyčky "z boku", aby jimi menší děti líp dosáhly do divadélka na stolku

Co se týče postav, jaké další využití – kromě hraní divadla – byste našli? (Postava jako hračka, panenka, člen rodiny, kamarád, obyvatel pokojíčku, partner na komunikaci apod.)
kromě už vámi vyjmenovaných: předloha na kreslení, šablona pro obtažení obrysu a následné dokreslení, dekorace, "vypravěč" pohádek před spaním

Napadl by Vás jakýkoliv námět na zlepšení? Uveďte prosím jakékoliv připomínky, které Vás při hraní napadaly.
přála bych si scénář a přílohy mít i digitálně, abych je mohla vytisknout, kolikrát potřebuju. koblížek má tenké nožky, takže se mu zlomily (přála bych si, aby byl ten spodek pevnější, vzhledem k tomu, jak s tím děti zacházejí: Koblížek třeba vehementně skákal po zlém medvědovi). Taky bych ocenila příběh stažený do storyboardu (v logice věci: hraju pohádku, chci mít vedle položenou jednu A4, kde mám posloupnost událostí a dějových okýnek a upozornění, kdy si chci vyměnit kulisu a jaké loutky si mám připravit)

Jaké pohádky jsou pro Vás důležité? Vyjmenujte prosím alespoň šest pohádek, bez ohledu na to, jestli je Loutkové divadlo Marionetino nabízí či nikoliv.
Když to vezmu z klasických pohádek, tak Karkulka. Šípková Růženka. Bajaja. Popelka. Tři zlaté vlasy. Zlatovláska. Mimo klasické pohádky u nás vedou příběhy A. Ransomeho (a následně všechny pirátské), muminci, a Paní Láryfáry.

Jaké další divadelní náměty byste upřednostnili? Napište počet bodů k jednotlivým tématům, bodujte prosím od 1 do 10 (10 bodů je nejvíce požadované téma, můžete použít vícekrát): 1)Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku), 2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích), 3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti), 4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování), 5) Pohádky o autíčkách, 6) Pohádky o letadýlkách, 7) Pohádky o krtečkovi, 8) jiné pohádky známé z televize, 9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás)
Tohle je pro mne složité vyplnit. Dávám tedy 3 skóre: první je rodičovské, druhé je od dcer (3,5 a 5,5), další od synovců (4 a 6), kteří s námi divadélko často hráli. 1) Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku) 7 - 2 - 10 2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích) 10 - 10 - 10 3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti) 3 - 0 - 10 4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování) 4 - 4 - 10 5) Pohádky o autíčkách 4 - 2 - 10 6) Pohádky o letadýlkách (já 2, manžel 10) - 0 - 10 7) Pohádky o krtečkovi 0 - 5 - 5 8) jiné pohádky známé z televize: obě domácnosti jsou beztelevizní, tak nemůžem hodnotit 9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás) 10 - 7 - 7

Využili byste k takovýmto příběhům i texty? Pokud ano, stačil by Vám pouze vyprávěný příběh či byste upřednostnili příběh zpracovaný přímo do formy divadelního scénáře (mluvené osoby, režijní poznámky apod.).
Ideálně upravitelný scénář :) Resp. připravený scénář ocením, ale stejně skoro nikdy nehraju podle něj, spíš si namaluju vlastní storyboard.

Myslíte, že by byly zajímavé i příběhy, které mohou zpracovávat i nějaké problémy v dětském kolektivu? (šikana apod.)
Stoprocentně. Ale záleží hodně na tom, jak budou udělané...

Myslíte, že by se dalo loutkové divadlo využít i jako pomůcka k výuce? Pokud ano, prosím rozveďte.
Určitě ano. V domácím prostředí: vyprávění odsledovaného, navrhování dokončení/pokračování rozehraného představení, motivace pro tvoření, určitě nácvik počítání (kolik loutek potřebujeme na tohle představení), vnímání času (co bylo dřív a co potom)... Ve školním prostředí (učím jazyky na 2. stupni): simulované rozhovory; někdo čte/vypráví příběh, další podle poslechu simultánně hraje - a naopak, komentované divadlo (se tam právě děje); výuka gramatických časů...

Myslíte, že by bylo zajímavé touto formou zpracovat např. i příběhy typu Staré řecké báje a pověsti či Biblické příběhy?
ANO! ANO! ANO! to bych si fakt moc přála! A co ještě tematické sady pro svátky/české legendy? Mikuláš, Svatý martin, Filipojakubská noc...

04.09.2018 12:01

OVOCŇÁK


MOJE HODNOCENÍ: 95%

Ovocňák je asi nejchutnější ovocná kapsička, kterou jsme kdy měli. Chutnala jak tříleté, tak kojenci, tak mně, vlastně jsem se musela docela ovládat, abych je holkám vůbec dala. 100% ovocné složení je skvělé, navíc ve směsích je bezvadně vyvážené, takže se chutě netlučou, a dokonce jablko není jen "výplňová hmota", ale má tam svou chuť. Samotné jablkové mají pro mě báječnou "křížalovou" chuť. Balení je lehké, skladné a odolné, přežilo, i když si na něj holky sedly nebo přes něj přeběhly. Růžek se snadno utrhává, brčko je dost dlouhé, aby dosáhlo do "vzdálenějšího" rohu. Zvídavé batole má ale tendenci brčko vytahovat a zase zasouvat, takže je pak upatlané, navíc ho dokáže zasunout tak, že ho samo nedokáže vytáhnout. Rodič to zvládne v pohodě, dokud se brčko v pytlíku nepřelomí, vždy ho kousíček vyčuhuje (přelomení vyžaduje dost síly a cílevědomé testovací úsilí narvat ho co nejdál, i když se to brání). Hustota pyré je tak akorát, batole ho bez obtíží vypije brčkem, kojenec slupne ze lžičky. Jedinou nevýhodou je pro mě obal. Vzhledem k tomu, že pyré dostával i kojenec, který 200ml nespotřebuje, je škoda, že obal nejde uzavírat (já jsem to sice ráda dopila, ale někdy by se hodilo moct si půlku schovat), také se z něj moc dobře nedávkuje mrněti na lžičku. Batoleti se také moc dobře nedržel, ostatní kapsičky je zvyklá držet "za uši", za horní růžky, to tady umístěním brčka v rohu nejde; také se jí nedařilo vymačkat zbytek pyré tak, aby to mohla dopít a přitom jí nevyhřezlo kolem brčka nebo skrz něj. Celkově ale vynikající, určitě budeme kupovat i mimo testování.

Věk vašeho dítěte / dětí:
10 měsíců/3 roky

Jak hodnotíte praktičnost balení (např. na cestách)?
výhody: skladnost, lehkost, odolnost, snadné odtrhávání nevýhody: nemožnost uzavřít, také se ze sáčku ne zcela ideálně nalévá na lžičku nebo do misky

Vyhovuje vám velikost balení (1 porce)?
pro starší dceru skvělé, dávala jsem i mladší - do kaše i jako ovocný příkrm, tam to bylo moc, rozdělovala jsem na dva až tři díly

Zvládá dítě bez problému konzumaci pyré brčkem?
Zvládá, ale obal není z mého pohledu ideální. Tříletá dcera měla s pyré i džusem "starost" v tom, že si povytáhla brčko, aby ho měla podle sebe správně dlouhé. Když jí pak nešlo dál pít, tak ho zase zasunula, ovšem až příliš dolů. Já jsem ho snadno vytáhla zpátky, sama to ale nezvládla, což ji štvalo. Ostatní kapsičky je zvyklá držet "za uši", za horní růžky, to tady umístěním brčka v rohu nejde, trochu zápolila s tím, jak to držet, aby se jí dobře pilo; také se jí nedařilo vymačkat zbytek pyré tak, aby to mohla dopít a přitom jí nevyhřezlo kolem brčka nebo skrz něj.

Jak se vám a dítěti líbí vzhled výrobku? Je pro dítě lákavý?
Vzhled se nám všem třem líbil, mrňavá byla ochotná se za pytlíkem plazit, tříletá ale na obalu nenašla něco, podle čeho by tomu říkala: většinou jsou u nás nové potraviny překřtěny podle obalu, tohle ne.

Ohodnoťte chuť, vůni a konzistenci moštů a pyré.
Jablko bylo skvělé v obou variantách: mělo výraznou, sladkou, skoro křížalovou chuť - jablečné mošty se u nás pijí často, tenhle i v široké konkurenci obstál na výbornou. Černá jeřabina měla hrubší texturu, než jsem čekala, ale nebylo to špatně. U jablečno-rybízového moštu mě fascinovalo, že lze dobře rozpoznat obě chuti, ani jedna nebyla dominantní, zároveň se dobře doplňovaly. Za mě rozhodně příjemné překvapení. Na druhou stranu, já i dcera máme rády kyselé varianty, manželovi, který kyselé nerad, tato kombinace připadala příliš svírava a stěžoval se, že ještě dlouho po napití má kyselo v puse. Mně dlouhý dozvuk naopak velmi bavil.

Která varianta vás a dítě nejvíce zaujala?
Testovali jsme džus a pyré jablko, mošt s rybízem a pyré s černou jeřabinou. Můj favorit je jednoznačně černá jeřabina, kojenec s potěšením snědl oboje, i když černá jeřabina byla nová chuť, tříletá hlasovala pro rybízový mošt.

Uvítala byste nějakou jinou kombinaci (ovoce, zelenina)?
Z existujících bych ráda otestovala kombinaci s angreštem, bezovým květem, a také zeleninové. Z neexistujících bych klidně ochutnala třeba nějaké sezónní nabídky s bylinkami - bazalkou, mátou apod.

Jak hodnotíte cenu výrobku (pořídila byste si výrobek za jeho cenu 19,- Kč / ks)?
Cena mi přijde OK, porovnatelná s dalšími produkty této kategorie. Za tuto cenu ovocňák koupím.

Doporučila byste výrobek svým známým?
Určitě ano, zvlášť těm, kteří jsou nešťastní ze čtení složení všech ovocných kapsiček

13.12.2015 23:17
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2022 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion