NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
studanka0

Registrace: 17.04.2018

Bydliště: Tišnov

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1MAPY MOJE ČESKO


MOJE HODNOCENÍ: 90%

Mapa Moje Česko se našich dětem moc líbila. Syn 5 let složil mapu s mou pomocí. Po tom jsme ji nalepili na desku, abychom jim mohli kdykoliv přenést a syn zapichoval špendlíčky do míst, která jsme navštívili. Chtěl tam pak připsat největší zážitky a přidat fotky z našeho výletu a také označit kde bydlíme my. Nyní už když jedeme na výlet nebo na dovolenou, tak mu na mapě ukazuji kam jedem a chápe jak dlouho asi cesta bude trvat a že jak daleko je to od nás. Mladšího syna (téměř 3 roky) bavilo zapichovat špendlíčky do mapy, ale jejich umístění chtěl pořád měnit. Mapu jsme po testování umístili do Rodinného centra, kam budou moct rodiče dávat doporučení na osvědčené ubytování a pobyty pro rodiny.

Je pro Vás při koupi důležité, že jsou mapy vyráběny v Česku a v chráněné dílně?
Je pro mě důležité, že jdou vyráběny v české republice, ale ne tolik, že jsou vyráběny v chráněné dílně.

Líbí se vám ekologické balení mapy? Změnili byste něco ohledem balíčku?
Líbilo se mi to, děti měli radost z těch malých papírků, akorát jsme to pak měli roztahané po celé kuchyni.

Bavilo děti mapu skládat a šla Vám snadno nalepit?
Mám malé děti - jedno má 5 let a druhé 2,5 roku, takže skládaní pro ně bylo moc těžké. Takže jsem mapu skládala já jako dospělá a potřebovala jsem k tomu ten návod, abych to dokázala složit.

Kam jste ji umístili a proč?
Umístili jsme ji do Rodinné centra Studánka v Tišnově, abychom si tam mohli dávat tipy a doporučení na vyzkoušené ubytování a pobyty pro rodiny s dětmi. Když jsme ji měli doma na testování, synovi se moc líbila a označování míst kde jsme byli. Pokud bych ji měla doma, dala bych ji někam do obýváku, kde by na to děti viděli, ale kvůli mladšímu synovi (2.5 roků) tak, aby na to nemohli sahat. Doplnila bych ji fotkama z výletů, tak aby se jim, to dobře spojilo.

Jaké další využití kromě výletně-vzpomínkového pro mapu najdete?
Budeme si tam připínat pohlednice a PFka, které nám návštěvníci do centra posílají.

Od a do jakého věku dětí je podle Vaší zkušenosti mapa nejvhodnější?
Můj pětiletý syn již chápe pojem Česká republika a začíná vnímat vzdálenost mezi městy a místy, taky se mu líbilo zapichovat špendlíčky, tam kde jsme byli. Mého skoro tříletého syna bavilo zapichovat špendlíčky do mapy a pořád by je někam předělával, taky celkem rychle zničil přiložené směrovníky co napodobovali turistické ukazatele. Myslím, že mapa může zaujmout i dospělé, kteří si tam mohou dávat odkazy na místa, která navštívili.

Jak na mapu reagovaly děti, co s ní začaly dělat v nesloženém a pak v nalepeném stavu?
Pětiletý syn - prohlížel si kraje a chtěl je poskládat, ale bylo to pro něj těžké. Po složení a nalepení si vzpomínal na výlety a zapichoval špendlíčky tam kde jsme byli a kde bydlíme. Chtěl tisknout fotky a napsat k tomu cedulku, že tam byl. Syn skoro 3 roky - ten otáčel kousky mapy, odlepoval folii z druhé strany, ohýbal části, pak si hrál s papírkama ve kterých to bylo zabaleno. Po nalepení zapichoval a vyndával špendlíčky z mapy a taky zlomil směrovník.

Máte náměty na jakékoli zlepšení?
Nejspíš bych zrušila ten přiložený směrovník - turistický ukazatel, který je přiložen, přijde mi zbytečný. Když jsem skládala mapu tak byl pro mě problém kraje poskládat, protože výřezy neodpovídají obrázku, který je přiložen - vypadají trochu jinak. Pro naše potřeby jsme museli mapu stejně nalepit na desku a tu pak přidělat na zeď, protože jsme potřebovali mapu kdykoliv sundat a přesunout - kvůli malování, možnosti vzít ji ven mezi ostatní maminky apod

Dále pro školy: Jaké projekty budete s mapou dělat?

Co všechno se mohou s mapou žáci učit?

Využili byste ve třídě i dřevěnou verzi mapy, která by sloužila jako puzzle krajů?

27.05.2018 23:51
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2022 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion