NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
maggie0

Registrace: 22.03.2017

Bydliště: Znojmo

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1VOZEECZECH


MOJE HODNOCENÍ: 70%

Dvoukolák je ideální "dopravní prostředek" na výlety nebo přesuny ve městě takové délky, kterou dítě ve věku 2-3 let ještě neujde, ale není zase až tak dlouhý, že by dítě nevydrželo ani stát nebo by potřebovalo spát v kočárku. Je lehký, skladný, dobře se s ním manipuluje, je hezký a náš syn jízdu na něm zbožňuje. Doporučuji ho hlavně do přírodního terénu, kde se s kočárkem manipuluje hůře, zato tento dvoukolák to hravě zvládne. Přesto se mi zdá pořizovací cena příliš vysoká.

Jaký byl Váš první dojem?
Už při převzetí balíku mě překvapilo, jak je vozík lehký a po rozbalení i to, že je celkem malý a hezký.

Jak reagovaly děti a jak byly s dvoukolákem spokojeny? Co se jim líbilo/nelíbilo? Pochopily účel dvoukoláku samy?
Syn byl spokojený. Jezdil na něm rád. Spíš jsme ho museli přemlouvat, aby z něj na chvíli slezl a trochu si rozhýbal tělo.

Co se Vám nejvíce líbilo? Chybělo Vám něco? Změnil/a byste něco?
Líbil se nám design dvoukoláku, jeho hmotnost a otočné rodičovské madlo, které je příjemné do ruky. Trošku nám chyběl nějaký stojánek, aby se při zastavení nemusel dvoukolák celý pokládat na zem.

Při jaké příležitosti jste dvoukolák nejvíce ocenili?
Když jsme šli na kratší výlet a věděli jsme, že syn nepotřebuje spát v kočárku. Do přírody ideální. Nebo také do města něco vyřídit nebo do kavárny apod. (ne na nákup, na to je zase vhodnější kočárek). Také jsem ho ocenila, když jsem jela někam s dětmi sama autobusem (delší cestu z domu na nádraží jsme zvládli na dvoukoláku a v autobusu byla s dvoukolákem snazší manipulace než s kočárkem).

Jak často jste dvoukolák používali? V jakých podmínkách? V přírodě, v horách nebo ve městě? Jak se s dvoukolákem manipulovalo při jízdě ve městě a v horším terénu?
Používali jsme ho několikrát týdně, zejména v přírodě, párkrát i ve městě. Ve městě byl problém jen s obrubníky (to musel syn vystoupit). V přírodě dvoukolák zvládl v pohodě lesní cesty a pěšinky, louku, i les mimo cestu, pokud tam nebyly velké kameny nebo větve.

Jak vyhovovalo výškové nastavení, ergonomie a stabilita?
Chybělo nám více poloh na nastavení madla pro dítě (stačilo by vyvrtat několik otvorů navíc), takže syn neměl držadlo dobře nastavené a vypadalo to, že se drží dost nepohodlně (on si však nestěžoval). Možná i prkýnko by mohlo být hlubší, aby dítě nestálo tak blízko řidítek. Stabilita byla dostatečná.

Jak posuzujete hmotnost dvoukoláku při nesení (v ruce nebo přes rameno)?
Dvoukolák je celkem lehký. Samozřejmě se časem pronese, tak jako všechno, ale nosí se dobře. Každopádně při častějším a krátkodobém střídání chůze a jízdy dítěte nám více vyhovovalo raději vézt dvoukolák prázdný než ho opakovaně skládat a nést a zase rozkládat.

Jak vám vyhovoval systém skládání a skladnost?
Skládání bylo jednoduché. Ovšem když jsem měla menší dítě v šátku na břiše, skládání mi moc nevyhovovalo. Takže skládání je fajn, pokud se můžete bez problémů sehnout a máte volné ruce a prostor před tělem. Skladnost je bezva, dvoukolák se v pohodě vejde do kufru auta i v autobuse k nohám mezi sedadla.

Co na dvoukolák říkalo okolí?
Okolí reagovalo udiveně a kladně. Většinou se ozývaly věty jako "Jé, to je dobrý!" Někteří rodiče nebo prarodiče říkali, že něco takového by se hodilo i jejich dětem/vnoučatům.

Jak hodnotíte bezpečnost?
Vzhledem k tomu, že prkýnko je nízko nad zemí, při nějaké větší nerovnosti a vychýlení stability, dítě snadno seskočí. Takže jízda se zdá vcelku bezpečná.

Jak hodnotíte materiál, kvalitu provedení a design?
Jde především o hmotnost, takže materiál byl zvolen dobře. Po designové stránce se nám dvoukolák moc líbí - použití dřeva, barevnost, tvary i vyznačené nožičky.

Doporučil/a byste dvoukolák dalším rodičům? Proč ano, proč ne?
Kdyby byla cena dvoukoláku cca o polovinu nižší, doporučila bych ho jako alternativu kočárku na výlety do přírody nebo procházky po městě.

29.05.2018 18:46
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2022 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion