NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
hanajana0

Registrace: 20.04.2018

Bydliště: Třinec

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1VOZEECZECH


MOJE HODNOCENÍ: 80%

S výrobkem vozeeczech jsme byli veskrze spokojeni. Kromě zpestření pro děti někdy nudné chůze, může vozeeczech pomoct a zrychlit přesuny s dětmi ve městě i v přírodě. U delších výletů je nutné si uvědomit, že dítě musí být na dvoukoláku stále ve střehu a že si tudíž neodpočine jako např. v kočárku. Podle mne je vozíček více a lépe využitelný spíše pro děti 3+, u mladších dětí pak spíše na kratší vzdálenosti.

Jaký byl Váš první dojem?
První dojem, po rozbalení krabice, umocnil můj první dojem, když jsem vozeeczech viděla na fotografii, a to, že je to fakt dobrá vychytávka. Představila jsem si hned, jak budeme testovat v terénu a že to bude legrační.

Jak reagovaly děti a jak byly s dvoukolákem spokojeny? Co se jim líbilo/nelíbilo? Pochopily účel dvoukoláku samy?
Dvouletá dcera, pro kterou byl vozeeczech určen, chtěla samozřejmě hned vyzkoušet. Synovi (8 let) bylo líto, že na něho taky nemůže.  Po rozbalení jsme museli hned testovat alespoň kolem domu, dcera hned pochopila, kde má vylézt a čeho se chytnout. Po krátké první projížďce chtěla vozeeczech tahat sama.

Co se Vám nejvíce líbilo? Chybělo Vám něco? Změnil/a byste něco?
Nejvíce se mi líbilo rychlé skládání a rozkládání (nejsem technický typ a i bez manuálu jsem hravě zvládla), velká nafukovací kola vhodná do terénu a otáčivá rukojeť. Nejprve jsme si s manželem říkali, že by to chtělo nějaký bezpečnostní popruh vzadu, aby jistilo dítě proti případnému pádu, ale na druhou stranu by to asi omezilo funkci a smysl vozíčku, a to rychle nasednout – rychle vysednout. Oj vozíčku se nám zdála trochu chatrnější (větší vůle), možná by nebylo na škodu jí trochu zpevnit. Také bych doporučila zvýšit nosnost vozíčku (dcera ve dvou letech váží 18 kg, takže už se pomalu blížíme povolené nosnosti).

Při jaké příležitosti jste dvoukolák nejvíce ocenili?
Na kratší vzdálenosti, jízda do ca 2 km vzdáleného obchodu, apod., když se s dítětem chci trochu projít a zároveň rychle někam dojít.

Jak často jste dvoukolák používali? V jakých podmínkách? V přírodě, v horách nebo ve městě? Jak se s dvoukolákem manipulovalo při jízdě ve městě a v horším terénu?
První 3 dny po doručení jsem vozíček používala denně, ale pouze kolem domu (bydlíme v okrajové části Třinci ve vesnické zástavbě) na povrchu asfalt, tráva, šotolina, struska. Spíše ale jako zpestření pobytu venku s dcerou, nikoliv jako dopravní prostředek (dostat se odněkud někam). Pak jsme vzali vozíček na celodenní výlet na Pustevny (Radhošť). Do té doby jsme na výlety brávali buďto kočárek (tříkolka peg perego GT3), nebo croozer (vozíček za kolo), tudíž dcera byla zvyklá, že si po chůzi může někde odpočinout. Cesta nahoru šla sice po asfaltu, nicméně 6 km už se dceři docela táhlo. Neustále z vozíčku vylézala a my mysleli, že nahoru už nedorazíme. Na Pustevnách (povrch udusaná hlína + kamení) jsme už dceru na vozíček nedostali, takže jsme v náročnějším terénu vozili jen batoh (jako nosič batohu se vozeeczech náramně osvědčil:-) a dcera klusala po svých. Cestu dolů se dcera vezla asi 2 km a poté už byla tak unavená, že jsme jí střídavě s manželem snesli dolů na rukou, spící a nevědoucí ani jak se dolů dostala. Syn vezl vozeeczech naložený batohy. Bylo to utrpení pro nás všechny. Hold jsme měli začít kratší trasou. Náročný výlet, nebo větrné počasí zapříčinilo, že dcera onemocněla a tudíž nám vozeeczech následujících 14 dní ležel v komoře. Poslední týden využíváme s dcerou hlavně po okolí na kratší procházky (3-4 km) v terénu asfalt a lesní cesty. Zde dcera nemá ambice vůbec s vozíčku vysednout. Jsem příjemně překvapena, že vozeeczech s dítětem přejede s opatrností i kořeny stromu a větší kameny (na rovině). V náročnějším terénu (horské cesty do kopce) se obávám o bezpečnost dcery, která ještě ve svém věku je trochu „neohrabaná“ a lehce na vozíčku „zavrávorá“ a spadne. Sem tam bráváme vozeeczech do městského parku (asfalt), kde si zkracujeme cestu od jednoho dětského hřiště k druhému. K tomuto účelu úplně ideální, neboť kočárek se mi nechce již do auta nakládat (do parku jezdíme autem, ca 5 km) a pěšky je to někdy ještě na dlouho. Jako vozítko po městě (chodníky, obrubníky, MHD) jsme nezkoušeli.

Jak vyhovovalo výškové nastavení, ergonomie a stabilita?
Výškové nastavení pro mě bylo ideální (173 cm), manžel (195 cm) by ocenil delší oj, neboť při cestě z kopce se musel trochu hrbit (aby dcera zůstala na vozíčku ve vodorovné poloze). Dceru vezl i syn (8 let) a výškové nastavení na nejkratší oj mu vyhovovalo. Podpořili bychom bytelnější konstrukci oje a jeho stabilitu (menší vůle). Stabilita vozeeczechu jako taková byla v pořádku.

Jak posuzujete hmotnost dvoukoláku při nesení (v ruce nebo přes rameno)?
Na kratší vzdálenosti v pořádku, moc jsme nenosili, spíše vezli (i v případě, že dcera nebyla na vozíčku).

Jak vám vyhovoval systém skládání a skladnost?
To hodnotím jako TOP vlastnost. Opravdu dobře vymyšlený systém skládání (i pro méně technicky nadané), skladnost do auta oproti kočárku také v pohodě.

Co na dvoukolák říkalo okolí?
Zaznamenali jsme pár komentářů, něco ve smyslu, že je to dobré, že to ještě neviděli, atd..Jeden pán dokonce přišel se slovy „To je dobrá blbost, kolik to stojí a kde se to dá koupit?“ :-)

Jak hodnotíte bezpečnost?
Jak už jsem výše napsala, možná by nebylo špatné vymyslet nějaký systém jištění (popruh) pro dítě, v případě, že se nečekaně pustí madla. Na druhou stranu to už by nebylo cestování s vozíčkem takové variabilní a rychlé (neustálé upínání a rozpínání popruhu). Manžel dokonce podotkl, že by to chtělo nějaké sedátko, ale to už jsme asi někde jinde.

Jak hodnotíte materiál, kvalitu provedení a design?
Design TOP, materiál v pořádku, jen bych vylepšila provedení a možná i materiál oje (zdál se nám trochu „vychechlaný“, nestabilní).

Doporučil/a byste dvoukolák dalším rodičům? Proč ano, proč ne?
Určitě bych doporučila na kratší cesty a přesuny po městě, nebo i v lesním/horském terénu. Pro celodenní výlety pak spíše pro větší děti. Nedoporučila bych pro celodenní výlety s menšími dětmi, které jsou ještě zvyklé si odpočinout a také pro ty, kteří vidí v kočárku kromě pohodlného přepravního prostředku také potenciál pro naložení všech batohů a jak jinak potřebných věcí (Na druhou stranu to člověka donutí netahat na výlety tolik zbytečností.). V porovnání současné využití pro naší rodinu vs. cena jsem trochu na vážkách. Asi bychom nevyužili tak, aby se nám vyplatilo vozíček kupovat (také vzhledem k tomu, že do doporučené nosnosti dceře zbývají už jen 2 kg). Po městě se moc nepohybujeme, MHD nejezdíme, na celodenní výlety vezmeme raději kočárek nebo croozer. Na výlety do méně dostupných terénů se obávám vozeeczech použít, to bych asi dala přednost nosítku. Možná je opravdu více využitelné pro starší děti. Dovedu si představit, že za rok, dva bychom vozeeczech více ocenili.

29.05.2018 22:21
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2022 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion