NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

TIPY

SOUTĚŽE (49)

Na výlet (27)

Na hřiště (3)

Za kulturou (34)

Jemná motorika (1)

Na kafíčko (4)

Do restaurace (1)

Na čtení (52)

Doporučujeme (37)

Domácnost (2)

Na koupání (4)

Život s dětmi (18)


IQ HRY

VÝTVARKA

RECEPTY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


OTESTOVÁNO BOLL
12.05.2022


Testování Boll
04.08.2021

více aktualit ...
Autor: petra TND

Ó, Ó, Ó, VAJÍČKO!

Z letošního Knihexu jsme si s dětmi donesli tuto milou knížku Ó, ó, ó, vajíčko! Už pár dní nám slova z knížky a hlavně vtipné písničky a chytlavé melodie z přiloženého CD hrají v ouškách a my se usmíváme nad milým příběhem houseňáka Pepíka.

Knižní novinku nakladatelství 65. pole, edice políčko, napsala naše oblíbená autorka Ester Stará a bohatě ilustroval Milan Starý. Veršovaný příběh z hmyzí říše Ó, ó, ó, vajíčko! je vyprávěním o velké lásce a odhodlání. Houseňák Pepík putuje za svou vyvolenou a nic ho nezastaví. Inspirací pro jednotlivé postavy byli brouci, včely, larvy a zejména motýli, protože jejich životy jsou často velice dramatické a plné překvapivých skutečností. 

Součástí krásně ilustrované knihy je i CD s 13 písničkami a povídáním v délce 35 minut. Dobrodružný a veselý příběh spolu s dětmi absolutě báječně vypráví a zpívá Martha Issová. Hudebně ztvárnili Beata a Patrik Hlavenkovi.

Kniha je ideálně pro čtyřleté děti, ale potěší i starší. Děti díky knize získají i vědomosti o životě zvířecích hrdinů. V příběhu uvidíte nejen housenku motýla, kterou čeká několik proměn, ale vystupuje zde také např. brouk svižník, hovnivál, rejsek, včely a smrtihlav, mravkolev, sýkora a další.

"Že toužíte po bonusu? Dobrá tedy, ať jste v plusu" :-) ... vyrobte si s dětmi originální hmyzácké masky. Postačí vám k tomu barevné papíry na veliké oči, tykadla a sosák, barevná lepenka a pastelky na ozdobení, proužek papíru a sešívačka na přichycení masky kolem hlavy.

Podívat se můžete také na krátké video ke knize:


VYTISKNOUT AKTIVITU

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2023 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion