NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (38)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

TU-TU SUKÝNKA BEZ ŠITÍ

Každá správná malá parádnice nosí tu-tu nebo chcete-li taneční baletní sukýnku z organzy. Ta moje parádnice ji nosí doma, venku, do školky a někdy i na spaní. Nošení tu-tu je prostě návykové a dokonce i její výroba.

Jak by také ne, když je to tak jednoduché. A tak jsem jich takhle jednou udělala pět a podarovala kromě Matildy i holčičky kamarádek.

Potřebujeme:

  • organza (různé barvy)
  • barevná guma do pasu (nebo stuha)
  • nůžky
  • korálky, rolničky, přívěsky (na ozdobení)
  • spacák :-)

Nebojte, nebudeme kempovat :-) Složený spacák využijeme jako držák na tvoření sukně (imituje pas).

Organzu napřed doporučuji vyžehlit. Pak ji nastříhejte na cca 10 cm široké pásky. Dlouhé by měly být cca 60cm, podle požadované délky sukně (délka sukně = polovina pásku). Můžete udělat jednobarevnou sukni nebo barvy různě nakombinovat. Budete potřebovat cca 50 pásků (čím více, tím bude sukýnka bohatší). Pro větší holčičky (6 let a víc) použijte pruhy dlouhé cca 80 cm a nechte je klidně 20 cm široké. Stočíte je a sukně bude působit více hladká a né střapatá. Tímto také skryjete nerovné nebo roztřepané střihy. Z tenkých proužků ve větším množství zase skvěle vytvoříte rockerskou střapatou sukni.

Nyní vezměte spacák a ovažte jej gumičkou nebo stužkou, podle toho, jestli chcete pružný pas. Gumičku děti snadno oblékají, stužka zase vypadá slavnostněji.

Na gumičku postupně uvažte pásky organzy pomocí smyčky. Pokud chcete sukýnku přizdobit, můžete mezi organzu navázat také korálky, rolničku nebo jinou ozdůbku.

Poté gumičku sundejte ze spacáku, upravte obvod podle dětského pasu a svažte.
Hotovo. Hurá na párty :-)

PS: U Tu-tu dávejte pozor na skládání nebo přepravu, nemuchlejte ji příliš, ztratila by svou nadýchanost.VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovatMarka05
Ještě jednou posílám odkaz na ty stránky, podle kterých bych si představovala nějaké šatičky- napřed se mi vložil nějak špatně :) https://www.amodio.cz/kategorie-produktu/damske-saty/
13.02.2020 11:02


Marka05
To je ale opravdu krásný nápad- s holkami vyzkoušíme. Pro všechny maminky, které doma nemají svůj šicí stroj je to určitě bezva možnost, jak vyrobit nějaký kousek oblečení a navíc zabavit děti. Nemáte náhodou nějaký návod na celé dětské šaty- např. něco v tomto duchu https://www.amodio.cz/kategorie-produktu/damske-saty/ klidně i pro ušití na šicím stroji? Myslím, že by takový návod hodně maminek určitě využilo a holčičky by byly rády, že mohou mít vlastní šatičky v barvě a vzoru, jaké si samy zvolí :)
13.02.2020 11:00


pavlinakapalova
To je nádherně jednoduché a vznikne tak kraásná sukýnka. Máte můj obdiv. Děkuji za tip na tvoření s holkama.
14.02.2018 15:34

O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz