NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (31)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (36)

Modelování (14)

Jiné materiály (53)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Testujeme - Školní batohy Boll
15.04.2020


TESTOVÁNÍ SPORTOVNÍCH TÁBORŮ
09.02.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

KVĚTINKA Z VLNY

Tuto krásnou květinku vlčího máku vyrobíte snadno a udělá spoustu radosti ať už jako dekorace do pokojíčku nebo jako dárek. Zkuste více barev do pugétu.

Potřebujeme:

Kytičku vyrobíme podobně jako bambulku (tj. omotáváme vlnou dvě roličky od toaletního papíru), jen nyní potřebujeme jednu část menší. Složíme tedy jednu roličku papíru na čtvrtinu a spolu s druhou chytneme do ruky. Palcem přidržíme na malé roličce chlupatý drátek a omotáváme. Začátek vlny vždy snadno přichytíte mezi roličkami. Začneme barvami, které chceme mít ve středu kytičky (vlnou nebo bavlnkou) a poté důkladně omotáme vlnou, která bude tvořit okvětní lístky. Není nutné omotávat tak bohatě, jako když vyrábíme bambulku. 

Domotáme a ustřihneme. Ustřihneme si také kousek vlny a ten prostrčíme mezi dvě roličky a stáhneme. Nyní můžeme menší roličku vytáhnout a provázet dotáhnout a odstřihnout. Chlupatý drátek také přehneme, zavážeme, upevníme na kytičce jako stonek. Zbývá už jen vytáhnout větší papírovou ruličku a nůžkami rozstřihnout očka vlny nahoře napůl. Poté je dobré ještě kytičku zastřihnout pěkně dokulata, ale to už je na vás :)

Chlupaté drátky (neboli drátky na čištění dýmek:) koupíte ve výtvarných potřebách i v papírnictví, samostatně nebo v sadách, vyjdou cca 1,-/ks.


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz