NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

profil
Walca0

Registrace: 06.11.2015

Bydliště: Brno

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1OBLÍBENÍ:


JE V OBLÍBENÝCH:

KNIHY O LÉTÁNÍ A SPLNĚNÝCH PŘÁNÍCH


MOJE HODNOCENÍ: 95%

Je těžké vybrat dětskou knihu, která uspokojí tak náročné čtenáře, jako jsou právě děti... Srozumitelný, jednoduchý a logicky uspořádaný děj, zároveň však poutavý a atraktivní. Pěkné ilustrace a kvalitní zpracování, které vydrží i občas nešetrné listování dětských ručiček. A ještě nějaké to překvapení navíc...Za naší rodinu kniha Nelinka a jezero nádherných ploutví splňuje maximálně.

Název testované knihy / CD:
Nelinka a jezero nádherných ploutví

Věk vašeho dítěte / dětí:
5 let/3 roky

Jak vaše dítě reagovalo na knihu?
Obě naše holčičky mají knihy velmi rády, odmalička jsou na ně zvyklé, takže každou novou knihu přijmou s nadšením a zvědavostí. První dojmy byly plné radostného výskání, když na ně při listování knihou vypadla záložka ve tvaru ryby. Ač maličkost, pro nás významný detail, který dotváří celou atmosféru knihy. Příběh je hned zaujal, během čtení opravdu poslouchaly a další večer si vyžádaly pokračování.

Jaké postavy a pasáže se vašim dětem líbily nejvíce?
Protože obě dcerky mají teď "holčičkovské" období (hlavně nic, co se týká kluků :-) - a věřte, se s manželem snažíme bořit genderové stereotypy jak jen to jde :-), zaujala je hend hlavní postava Nelinky - holčičky. A poté samozřejmě Zajda, roztomilý zvířecí kamarád. Nejvíce je bavila pasáž s trhlouny, byla napínavá a lehce strašidelná.

Kde vám byla kniha / CD společníkem? Kde a kdy jste četli, poslouchali?
CD se pro nás stalo nezbytným společníkem na cesty k babičkám, které máme 200 km daleko. Zkoušeli jsme také pouštět před psaním, ale to se dětem nelíbilo, preferují čtení z knihy.

Jak hodnotíte vzhled a ilustrace knihy? Jak jste spokojeni s kvalitou provedení knihy?
První dojem z mé strany byl takový, že kniha nebude pro děti vzhledově atraktivní, protože neobsahuje typické ilustrace plné barev a dokonalých tvarů, obrázky nejsou na každé stránce. Ale opak byl pravdou. Já jsem nadšená, ne každá kniha musí být barevnou šarádou a napodobeninou "disneyovek".

Jak hodnotíte literární styl a příběh knihy?
Kniha je velmi zvukomalebná - příjemný styl psaní, dobře se čte, dětem je srozumitelná, neobsahuje žádné krkolomné věty, nelogické návaznosti apod. Příběh je poutavý, dobře členěný do kapitol. Děti nad knihou přemýšlí, otevírá jim i prostor pro vlastní fantazii.

Jak hodnotíte CD, zpracování a mluvené slovo?
Velmi příjemný hlas, vyhovující tempo. Jediná výtka je snad k formátu CD - na klasickém CD přehrávači nešlo spustit, vyžaduje MP3 audio.

Jak hodnotíte poměr kvalita/cena knížek? Je cena přiměřená? Nelinka a strom zázraků stojí 299 Kč včetně pexesa, Nelinka a jezero stojí 259 Kč a obě CD 190 Kč.
Velmi nerada hodnotím cenu vs kvalitu knih. Je mi jasné, že vynaložená práce, výdaje spojené s vydáním knihy apod. odpovídají ceně knihy a souhlasím s tím, na druhou stranu dát za dvě knihy a CD 1000 Kč je pro naší rodinu hodně, a proto vždy zvažujeme, kdy si knihu koupit a kdy pouze vypůjčit v knihovně. Cena je ale určitě odpovídající.

Uvažujete o dalším nákupu knih o létání pro své děti? Ocenili byste další navazující příběhy knih?
Ocenila, děti mají rády příběhy na pokračování, kde se postavy vyvíjejí, mění se prostředí, zažívají nová dobrodružství...

Doporučila byste knihy přátelům?
Jendoznačně.

15.06.2017 20:29
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2018 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz