NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

IQ HRY

VÝTVARKA

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Nové testování! VOZEECZECH
22.04.2018


Festival mini
17.04.2018

více aktualit ...
Autor: dasa

NEBUĎ MEGERA, VYROB SI ENDORFINY :-)

Jednoho dne se to prostě muselo stát. Přišla jsem domů v sobotu večer, po dvou dnech školy, celá rozlámaná a zničená. Na rozdíl od mých bezdětných spolužáků mě nečekal nedělní relax a nic nedělání, ale okamžité naskočení do „rodičovské“ směny, aby si tatínek mohl po dvou dnech hlídání odpočinout. 

Přesto se mi již několik dní v hlavě honila myšlenka využít hezké podzimní počasí a zkusit běhání, když je toho teď plný internet, časopisy a tolik mých kamarádů běhá po závodech...

Né, to bude trapný! Neuběhnu ani 500 metrů. To neudýchám. Mám staré boty, nemám čas, musím pracovat, když mám hlídání na prcky...znáte to - výmluvy, výmluvy, výmluvy.

Asi byly erupce na slunci nebo nevím, zkrátka jsem se v neděli ráno vzbudila již před šestou, plná energie a očekávání. Pár vteřin jsem nehybně ležela a analyzovala únikovou cestu z postele, abych nevzbudila Kvida, který mi ležel zkroucený u nohou a Zoe, která měla ručičku jako vždy svém místě (rozuměj na mém prsu). Povedlo se. Ještě modlitba, aby nezavrzala podlaha a byla jsem venku z ložnice v bezpečném území kuchyně.

Oprášila jsem elasťáky, našla staré běžecké boty, zabalila sluchátka, mobil a v půl sedmé jsem již stála na trase.

Na začátek jsem velmi přesvědčivě předvedla pár protahovacích pohybů, které znám z filmů. Poskočit si, natáhnout nohy do výpadu, proložit to několika „jumping jack“ a celou sérii zakončit efektním kroucením hlavou. Pak už zbývalo jen nasadit sluchátka a vyrazit.

Šlo to překvapivě dobře. Prvních 500 metrů jsem si připadala lehká jako pírko a rychlá jako drak...ehm, dnes musím objektivně uznat, že to asi kapku souviselo s tím, že to bylo z kopečka.

U první značky mi ale došel dech a tak jsem se seznámila s „indiánem“. Ten mi dělal společnost ještě mnoho dalších běhů. Přijde si, skočí mi do hlavy, dá příkaz stop - zpomalit – chodit - a zase odejde, když má pocit, že už bych si mohla opět dát do těla. Pravda, už se teď po půl roce běhání moc nevídáme.

První výběh jsem tedy s mým kámošem indiánem zvládla až do konce. Nic jiného mi ani nezbývalo, protože jsem si auto chytře nechala na začátku trasy, čili chtě nechtě jsem se k němu prostě musela doplazit zpět, abych se dopravila domů. Během těch 6 km se stal nějaký zázrak. Z unavené matky/studentky/pracantky se stala matka/studentka/pracantka nabitá euforií, že pokořila vlastní lenost a postavila se výzvě.

Ovšem pokud uvažujete o běhání, upozorňuji, že jde o pocit těžce návykový a pokud vám klesne hladina, nutně se dostaví abstinenční příznaky. A co víc, zhoršuje se to. Budete chtít stále větší a větší dávky!!!

Kde jsou ty časy, co jsem byla ráda za prvních 6 km bez frajera indiána? Nenasyta ve mně chce víc. Zkusím to dnes ze Zbraslavy do Bráníka? Už jsem v Bráníku, tak co ještě pár kilometrů navíc, to zvládnu ...

 

Za těch pár měsíců běhání jsem zjistila:

 

Někde jsem četla citát "Běhám protože": 1. Jsem pak snesitelnější 2. Moje děti jsou snesitelnější (nebo mi tak alespoň připadají). Tesat do kamene nebo alespoň napsat křídou na všechny běžecké trasy v Praze! Je to, to nejpravdivější, co jsem kdy o běhání četla.

Proč ale píšu blog o běhání? Jde na mě nějaký sentiment. Za pár dní se plánuji postavit na start prvního opravdového běžeckého závodu. Ovšem, když se závoděním začínat, tak prosím pěkně se vší parádou, a tou Pražský půlmaratón je. Takže držte mi palce, ať těch 21 km pokořím! :)

A vy, které ještě váháte, oprašte tretry a vyražte na dráhu! 

Jana

 


 

ZPĚT NA VŠECHNY ČLÁNKY

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit!


dasza
jen tak daaal..taky me to hodne bavii..jen ja tohoc asu opravdu moc nemam:D:D:D
06.05.2016 17:47

O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2018 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz