NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

IQ HRY

Experimenty (13)

Montessori hrátky (16)

Jemná motorika (16)

Grafomotorika (2)

Matematika (10)

Kolektivní hry (12)

Venkovní hry (17)

Hry na cesty (5)

Rozvoj myšlení (30)


VÝTVARKA

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knižní vánoce s KNIHEXEM
27.11.2018


Kouzelný vánoční festival mini
20.11.2018

více aktualit ...
Autor: alisi

LEDOVÝ SVÍCEN

Tuhle úžasnou podívanou zvládnete vyrobit i s nejmenšími mrňousky. Na procházce posbírejte nejrůznější přírodniny (barevné listy, šípky, mech, hložinky, jehličnaté větvičky, jeřabiny, šišky, kaštany.......), naskládejte je do formy na bábovku a zalijte vodou. Dejte do mrazáku a nechte zmrznout. Děti budou určitě proces mrznutí napnutě sledovat a co chvíli kontrolovat, jestli už to je.:) Když se konečně dočkají, zahřejte formu v dlaních nebo opatrně polejte vlažnou vodou a vyndejte ledovou bábovku na talíř. A hned můžete obdibovat, jak kouzelně "peče" mráz. Je to fakt krásná podívaná, úplné ledové království plné tajuplných zákoutí... Když se setmí, vložte do středu zapálenou čajovou svíčku a máte o další podívanou postaráno. Nakonec můžete zkoumat, jak dlouho trvá, než led roztaje (nezapomeňte dát pod bábovku dostatečně hlubokou nádobu). Co trvá dýl? Mrznutí, nebo tání? Prima zábavku.:)


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovatalisi
Jó, ty jsou taky parádní, taky jsem je našla...:) To zkusíme s zimě s naším Klubíkem a ozdobíme stromeček srnkám. Díky:)
22.10.2015 14:45


petra
To je parádní, určitě vyzkoušíme. Už jsme takhle dělaly s Matildou v zimě Ledové ozdoby a byla to zábava i tvoření i bezva experiment :-) http://www.testovanonadetech.com/aktivita/0347-ledove-ozdoby
20.10.2015 22:52

O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2018 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz