NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (26)

Papír (92)

Textil (32)

Přírodniny (28)

Modelování (14)

Jiné materiály (43)

Lepení (14)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Fotky z Kreativního festivalu
19.06.2018


Pozvánka
06.06.2018

více aktualit ...
Autor: petra TND

PRO DCERKU - ZÁSTĚRKU

Nezbytná výbava pro všechny malé kuchtíky, kteří rádi vaří nebo pomáhají mamince v kuchyni! Jednoduchá výroba parádní zástěrky, nebojte a zkuste to.

Potřebujeme:

  • barevné látky
  • barevné lemovky
  • šicí stroj
  • nůžky, nitě
  • stužku, gumičku
  • dřevěnou vařečku, naběračku, nožík

Rozhodně nepatřím k super švadlenkám a zvládla jsem to na svém jednoduchém šicím stroji. Když byly Matildě asi 2 roky ušila jsem spoustu takových zástěrek pro ni a děti kamarádek jako dárek (přidala jsem k nim i autorskou cedulku:). Je to opravdu jednoduché, základem dobrého výsledku jsou lemovky. Pokud nemáte, kupte je! Potom kombinujte veselé látky, ať už z obchodu nebo ze skříně. Kamarádka např. použila hezkou utěrku. Recyklujte:)

Podle posledního obrázku si na látku předkreslete tvar zástěrky. Míry ideálně (pro 2-4 roky): 40cm na výšku, 30cm na šířku, 16cm na šířku prsou (laclu). Připravte si také kapsu (tu potřebuje každý kuchař): 9cm na výšku, 14 cm na šířku. Vystřihněte a vše obšijte (začistěte) lemovkou: 40cm dlouhou kolem krku, aby šla dobře prostrčit hlava, cca 35cm nechte volné konce na obou stranách na zavázání zástěrky. Nakonec přišijte olemovanou kapsu a nezapomeňte k ní z obou stran přišít poutka na kuchyřské náčiní (malá vařečka, dřevěná naběračka nebo obzvlášť pro kluky dřevěný nožík). A hurá vařit!VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2018 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz